Kampta Güvenlik Elektrikli Çit Sistemi

Kampta Elektrikli Çit Sistemi

Kampta Elektrikli Çit Sistemi

Kampçılık faaliyetlerinde bulunurken gece konaklamalarında zararlı ve vahşi hayvanlardan korunmak için geliştirilmiş bir sistemdir.

Çit teli ve direkleri, enerji kaynağı, akü ve güneş paneli, topraklama çubuğu, uyarı levhası ile istenirse uzaktan kumanda bu sistemi oluşturur.

Kampta Elektrikli Çit Sistemi

Kampta Elektrikli Çit Sistemi

Çit Teli ve Direkleri:

Çit teli plastik damarlar arasında paslanmaz ince çelik iletken tellerden oluşan hafif bir malzemedir. Sahanın etrafı plastik direkler yardımı ile çeşitli yüksekliklerde 3 sıra çit teli ile çevrilir.

Sahanın büyüklüğüne göre çit teli uzunluğu ve direk sayısı belirlenir. Giriş-Çıkış kapısı kamp sahası ile dış ortam arasında geçişi sağlar.

Enerji Kaynağı:

Çit teline yüksek voltajı caydırıcı elektriksel darbeler ileten bir cihazdır. Bu caydırıcı darbeler; hayvanların çit teline değmesi ile onları tekrar gelmemek üzere sahadan uzaklaştıracak fakat onlara ve insanlara zarar vermeyecek seviyede tasarlanmıştır.

Akü ve Güneş Paneli:

12 Volt/1.3-7-12 Amper-saatlik akülerden biri tercih edilir. Bu seçimde sadece bir gecelik veya güneşsiz geçebilecek 3 günlük, 6 günlük kullanımlar düşünülmelidir. Akü şarj cihazı olarak güneş panelinden veya çalışan arabaların çakmak çıkışından yararlanılır. Güneş paneli ve akü büyüklüğü bir birlerine uygun olmalıdır.

Topraklama Çubuğu:

Elektriksel devrenin tamamlanmasına yarayan 50 cm uzunluğunda toprağa çakılan paslanmaz bir çubuktur.

Uyarı Levhası:

Civardaki insanların sahaya yaklaşmamaları için uyaran çit teline takılan bir levhadır.

Sistemin kurulumu, çalıştırılması ve test edilmesi ile ilgili bilgiler kullanma kılavuzunda açıklanmıştır.

Teknik Özellikleri:

Besleme voltajı: 12 Volt DC

Üretilen enerji: 0.8 joule

Darbe çıkış gerilimi: 10 kV

Darbe tekrarlanma aralıkları: 2 sn.

Darbe süresi: 0.1 msn.

Aküden çekilen akım: 0-200 mA

Etkili saha büyüklüğü: 1000 m2’ ye kadar

Ağırlık: 940 gr

NOT: Sistem için gerekli bütün malzemeler tarafımızdan temin edilir. Akü ve panel dışında, cihaz açılmamak kaydı ile, 2 sene garantilidir.

Hakkımızda

30 seneyi aşkın faaliyet gösteren firmamız elektronik sektöründe TV aksesuarları, ev elektroniği, elektrikli cihazlar üretimini gerçekleştirmiş olup, piyasada eksikliği görülen ürünlere yönelmiştir. DEVAMI