Kampta Güvenlik Alarm Sistemi

Kampta Güvenlik Alarm Sistemi

Kampta Güvenlik Alarm Sistemi

Kampçılık faaliyetlerinde bulunurken gece konaklamalarında vahşi hayvanların ve beklenmeyen ziyaretçilerin varlığını şiddetli siren sesi ile duyurup uzaklaşmalarını sağlayan bir alarm sistemidir.

Bir alarm cihazı, akü ve güneş paneli ile uzaktan kumanda ünitesi bu sistemi oluşturur.

Kampta Güvenlik Alarm Sistemi

Kampta Güvenlik Alarm Sistemi

Alarm Cihazı:

Bu cihazın 2 adet 180 derecelik hareket sensörü, 1 sireni, 6 LED’ li aydınlatma lambası, uzaktan kumanda alıcısı ile AKÜ TEST lambası mevcuttur.

Hareket Sensörleri:

İkisi birlikte 360 derecelik açı ile 20 metre çapında bir sahadaki her canlının hareketini algılayıp sireni çaldırırlar.

Altlarında; gece-gündüz 24 saat veya sadece gece hareket algılaması tercihi yapılan LUX, sireni 10 saniye – 5 dakika süre ile çalıştıran TIME ve algılama mesafesini 5-10 metreye kadar değiştiren SENS ayar düğmeleri mevcuttur.

Uzaktan Kumanda Ünitesi:

Cihazın Sensörlerini hareket algılamaya ve sireni çaldırmaya hazır duruma getiren veya bunları devre dışı bırakarak sadece aydınlatma lambalarını yakmaya yarayan bir kumandadır. Anteni sayesinde bu işlemleri 100 metre uzaktan yapabilir.

Akü ve Güneş Paneli:

12 Volt/1.3-7-12 amper-saatlik akülerden biri tercih edilir. Bu seçimde sadece 1 gecelik veya güneşsiz geçebilecek 3 günlük, 6 günlük kullanımlar düşünülmelidir.

Akü şarj cihazı olarak güneş panelinden veya çalışan arabaların çakmak çıkışından yararlanılır. Güneş paneli ve akü büyüklüğü birbirlerine uygun olmalıdır.

Sistemin çalıştırılması ve test edilmesi ile ilgili bilgiler kullanma kılavuzunda açıklanmıştır.

Teknik Özellikler:

Besleme voltajı: 12 Volt DC

Sensör algılama açısı: 360 derece

Algılama mesafesi: 10 m

Algılama alanı: 314 m2

Siren ses çıkışı: 100 dB

Aydınlatma: 6 adet LED lamba

Aküden çekilen akım: 60-500 mA

Ağırlık: 625 gr

NOT: Sistem için gerekli akü, güneş paneli, vs. gibi gerekli bütün malzemeler tarafımızdan temin edilir.

Sistem; akü ve panel dışında, cihaz açılmamak şartı ile, 2 sene garantilidir.

 

 

Hakkımızda

30 seneyi aşkın faaliyet gösteren firmamız elektronik sektöründe TV aksesuarları, ev elektroniği, elektrikli cihazlar üretimini gerçekleştirmiş olup, piyasada eksikliği görülen ürünlere yönelmiştir. DEVAMI