Elektrikli Çit Alarm Cihazı

Elektrikli Çit Alarm Cihazı

Elektrikli Çit Alarm Cihazı

Elektrikli çit sistemlerinde sıklıkla görülen arızalar; çit telinin kopması ile toprağa temas etmesinden kaynaklanır. Bu durumda çit telinin voltajı düşer ve zararlı hayvanlara karşı caydırıcılık özelliğini kaybeder. Alarm cihazı bu olumsuz durumu önlemeye yaramaktadır.

Cihaz her türlü elektrik makineleri ile uyumludur. Çit telinin toprağa değmesi ile cihazın sireni çalmaya ve uyarı lambası yanmaya başlar. Siren 1 dakika sonra akü tasarrufunu sağlamak üzere susar, fakat lamba yanmaya devam eder. Kopan çit teli yedeği ile değiştirilir. Sirenin artık çalmamış olması ve uyarı lambasının sönük kalması toprağa kaçağın giderildiğini gösterir.

Cihaz; elektrikli tele insan, hayvan ve bitki dokunuşuyla alarm verir. Cihaz aynı zamanda arızalı elektrikli çit makinesi ve boşalan akü alarmı da verir.

Çit UNİVERSAL VOLTAJ ÖLÇÜ ALETİ ile kontrol edilebilir. Cihaz her türlü hava şartlarına dayanıklı olup 2 SENE garantilidir.

Teknik Özellikleri:

Siren ses şiddeti: 100dB

Çalışma voltajı: 12V DC

Çekilen akım (arıza yok iken): 0.025A

Çekilen akım (siren ve lamba çalışırken): 0.4A

Alarm için gerekli çit teli voltaj aralığı: 0-6000V

Alarm için gerekli akü voltaj aralığı: 0-10V

Elektrikli Çit Alarm Cihazı Bağlantı Şeması

Elektrikli Çit Alarm Cihazı Bağlantı Şeması

Hakkımızda

30 seneyi aşkın faaliyet gösteren firmamız elektronik sektöründe TV aksesuarları, ev elektroniği, elektrikli cihazlar üretimini gerçekleştirmiş olup, piyasada eksikliği görülen ürünlere yönelmiştir. DEVAMI